Εδώ και λίγες ημέρες οι Iron Maiden βρίσκονται ξανά στο δρόμο, στα πλαίσια του ευρωπαϊκού σκέλους της The Future Past tour.
Όπως είδαμε και στην πρώτη τους συναυλία στη Σλοβενία, το συγκρότημα ανακάτεψε την τράπουλα με μια πολύ δυνατή επιλογή τραγουδιών που ενθουσίασαν τους οπαδούς του. Εκτός από τα κομμάτια που παίζουν, ενδιαφέρον έχουν και τα νέα, πιο λιτά σκηνικά που ντύνουν οπτικά κάθε ένα από αυτά ενώ και ο Nicko McBrain ανανέωσε το drum kit του.
Μπορείτε να το δείτε στο βίντεο παρουσίασης αλλά και στις φωτογραφίες που ακολουθούν.
Συνολικά έχουν ανακοινωθεί 33 συναυλίες, με το συγκρότημα να προσθέτει δεύτερα shows σε Λονδίνο, Μόναχο και Ντόρτμουντ και διπλή σε Τάμπερε (Φινλανδία) και Πράγα λόγω της τεράστιας ζήτησης.
Σε αντίθεση με τη ‘Legacy of the Beast’, που εκπροσωπήθηκε από το νεότερο δίσκο του συγκροτήματος από τα τρία εναρκτήρια κομμάτια, η επερχόμενη ‘The Future Past Tour’ επικεντρώνεται στο ‘Senjutsu’ και στο ιστορικό ‘Somewhere in Time’.
Δείτε το παρακάτω βίντεο:
Διαβάστε ακόμα: